מרכז המידע

 טיפים, הדרכות והבלוג שלי…

אסטרטגיה,שיווק ומכירות

ראיה – תכנון – תוצאות

השירות או המוצר שלכם לא מכניס מספיק לקופת העסק? ייתכן מאוד שיש לכם מוצר מנצח, אבל למרבה הצער בעסקים – איכות לבדה לא מספיקה. בעולם התחרותי והרווי שבו אנחנו פועלים, הכוח המניע את הפעילות והצמיחה העסקית נשען על מערך השיווק והמכירות. אם המערך הזה לא חזק – העסק לא יגיע לפוטנציאל הרווחיות שלו.

עולם השיווק עבר בשנים האחרונות שינויים מרחיקי לכת, ובעלי עסקים נדרשים ליותר יצירתיות, חדשנות, מיתוג מבדל ונוכחות שיווקית חזקה. פיתוח עסקי של תחום השיווק והמכירות הפך ל'מאסט' לכל עסק שרוצה לקיים מערך שיווקי נכון ולהגדיל מכירות, בין אם בתוך החברה ובין אם בתהליך ליווי של יועץ שיווק. תהליך כזה ממקד את העסק ומסייע לו לנתב את משאביו למקומות בהם המאמץ השיווקי יהיה הכי כדאי, לאתר במדויק את הלקוחות, וליצור את דרכי הפעולה שיביאו לעסק הכי הרבה תועלת.

ראיה – תכנון – תוצאות

התמקדות בשלושה שלבים מרכזיים:

אבחון: השלב הראשון בתהליך מתחיל באבחון מעמיק של העסק על ידי יועץ שיווק, הכולל למידה של מה שנעשה עד כה, איתור ההזדמנויות הקיימות בתחום, מיפוי המתחרים הפועלים בשוק והגדרת החוזקות והייחודיות של העסק.

תכנון: לאחר שלב הלמידה גיבוש תכנית שיווק, אותה נתרגם לתוכנית עבודה שנתית. התוכנית מתייחסת לאסטרטגיה השיווקית שהוגדרה, למתחרים, למחירים הנהוגים בשוק, לפוטנציאל הגידול, לאיתור הלקוחות הפוטנציאליים, ליתרונות היחסיים, לערוצי השיווק, לתקציב וליעדי ביצוע כספיים וכמותיים.

ביצוע: שלב יישום התוכנית ופעולה בערוצי השיווק השונים – שיווק באינטרנט, שיווק אופליין, מצגות, מעמדי מכירה וכד'. בשלב זה גם מיישמים את התוכניות לבניית מוצרים ושירותים חדשים והטמעת שינויים ארגוניים שיתרמו להתפתחות העסקית – הכל בהתאם לאסטרטגיה העסקית שהוגדרה. התוכנית כוללת מטרות ויעדים הניתנים למדידה לאורך כל תהליך הליווי, אותה ניתן לשפר בעשייה משותפת של יועץ השיווק ומנהל העסק, עד להגדלת המכירות והרווחיות.

דרשו תוצאות תוך 3 חודשים

תהליך הפיתוח העסקי מוכח שוב ושוב כהשקעה המניבה רווחים בזמן קצר. עשרות עסקים שעברו את התהליך והצליחו לגדול ולזנק בהכנסות מוכיחים זאת. גם העסק שלך יכול להגיע לתוצאות

הצטרפו להצלחה של עשרות עסקים שעברו תהליך פיתוח עסקי לשיווק ומכירות והצליחו בגדול!

 

עצמאים תמיד לומדים, אני מזמינה אתכם לסדנאות, קורסים והרצאות או ייעוץ  אסטרטגי אישי למי ששואף להמריא בעולם העסקים.

דילוג לתוכן