מרכז המידע

 טיפים, הדרכות והבלוג שלי…

ארגון, תפעול וכוח אדם

נטו פרנסה או פרנסה + התפתחות אישית?

פתחת את העסק עם חזון. ידעת מאיפה הוא מגיע ולאן הוא צריך ללכת. כדי שהחזון האישי שלך, לצד השאיפות להתפתחות מקצועית ולרווחה כלכלית יתגשמו במלואם, נדרש מבנה ארגוני יעיל, המאויש על ידי בעלי תפקידים המכירים היטב את עבודתם ואת תחומי אחריותם, ופועלים בו בשמחה.

נטו פרנסה או פרנסה + התפתחות אישית?

התשובה ברורה. ארגון מצליח מושתת על כוח אדם שמח ובעל מוטיבציה. על מנת לבנות צוות כזה, ישנה חשיבות קריטית לתחושת ההתפתחות האישית של כל עובד בארגון. לתקשורת הפנים-ארגונית יש חשיבות עצומה, והיא זו שבכוחה להפוך מקום עבודה ממקור של פרנסה בלבד, למקום של התפתחות אישית. "השפה הניהולית" הנהוגה בארגון, תחומי האחריות, נהלי העבודה ומיצוי הפוטנציאל המקסימלי של העובד – בכוחם של כל אלה להוביל את העסק למקום של הצלחה.

ראיה – תכנון – תוצאות

ההבדל בין עסק מצליח לעסק מדשדש נמצא בפרטים הקטנים. קיימת חשיבות רבה להגדרה וחלוקת התפקידים בארגון על פי יעדים מוגדרים וברורים הניתנים למדידה. בתהליך הליווי העסקי אני שמה דגש על יצירת תהליכי עבודה יעילים המגדירים תחומי אחריות וסמכות, קליטת כוח אדם נכון, לאחר אפיון פרופיל העובד הנדרש תוך בדיקת התאמתו וסיכוייו להשתלב היטב בארגון.

תהליכי העבודה כוללים את התחומים הבאים:

  • התאמת בעלי תפקידים בארגון למשימות הנדרשות
  • הגדרת תחומי אחריות
  • איתור אבטלה סמויה, ניוד עבדים וקיצוץ בעלויות
  • קליטה והתאמת כוח אדם לפעילות העסקית
  • התאמת מערכות מידע ומחשוב להתייעלות ושיפור ביצועים
  • כתיבת נהלי עבודה

ניסיוני הרב מוכיח שוב ושוב שתהליכי ליווי וייעוץ ארגוני צריכים להיות מהירים ואפקטיביים כשעושים את זה נכון, ליווי וייעוץ ארגוני הם השקעה מניבה. עשרות עסקים שהצליחו להתארגן, להתפתח ולזנק לשלב הבא מוכיחים את זה. בסופו של התהליך גם העסק שלך יגיע לתוצאות ארגוניות, ניהוליות, ובשורה התחתונה – כספיות.

עצמאים תמיד לומדים, אני מזמינה אתכם לסדנאות, קורסים והרצאות או ייעוץ  אסטרטגי אישי למי ששואף להמריא בעולם העסקים.

דילוג לתוכן