מרכז המידע

 טיפים, הדרכות והבלוג שלי…

פיצוי לנשמה

האם גם אתם ב״לופ״ הזה?

לא מזמן פגשתי את מיכאל, רופא שיניים מצליח ממרכז הארץ, נשוי ואב לשלושה. היקפי העבודה של מיכאל מצוינים: יש לו שתי קליניקות פעילות, הוא עובד בין 12 ל-14 שעות ביום, מעסיק רופאים נוספים ו… בכל דקה פנויה שיש לו הוא  דואג, דואג ושוב דואג. דואג שיהיו לקוחות חדשים, דואג כי הבנקים משגעים אותו, דואג כי העובדים שלו מפרפרים אותו (ואין לו מושג בניהול עובדים)!!!

כרופא שיניים מצוין מיכאל ממשיך לעבוד קשה ולטפל בלקוחות שלו בצורה הטובה ביותר, וכבר יש לו מוניטין מצוין. בצד העסקי הוא פועל בשיטת ה"שלוף", לא ממש יודע לקרוא נתונים פיננסיים ובעצם הולך לאיבוד בתוך העסק של עצמו. בתוך הלופ הזה הוא מוצא את עצמו לוקח עוד הלוואה ועוד אחת (ולא מבין איך זה שוב קורה). בפנים הוא מרגיש שככל שהמרדף שלו אחר החלום לעשות כסף ולהשיג רווחה למשפחתו נהיה סוחט ומתיש, כך החלום הבלתי מושג הזה נותן בראש ובורח ממנו במהירות הולכת וגדלה.

הלחץ המתמיד מוביל אותו לפצות את עצמו ואת האישה והילדים על השחיקה, העייפות, אי-הוודאות… אז מיכאל קונה רכבי יוקרה, מוציא כספים על בזבוזים ופינוקים למשפחה ועל לייף סטייל, מפצה את הילדים והאישה בקניות ומותגים ועושה הכל בכדי לא להחסיר מהם קניות וסיפוקים. אבל…הבור הולך ומעמיק. מיכאל לא באמת מרוויח את אותם סכומים שהוא מבזבז, מיכאל חיי לא בקרה על ההוצאות המשפחתיות שלו.

עצור רגע!

אם גם אתה חולם על החיים היפים ויודע שאתה עושה הכול נכון ומשום מה התוצאות ממשיכות להתל בך, קח בחשבון שהצלחה עסקית בנויה כבית דו-משפחתי: מצד אחד גרה משפחת חריצות, עבודה קשה ומקצועיות, ובצד השני מתגוררות להן התוכניות לטווח ארוך, מפת הדרכים של העסק לצד מעקב הכנסות והוצאות, ניהול עובדים ועוד…

אין כאן דירה להשכיר! השכנים האלה הם דיירי קבע שחייבים לפעול בשיתוף פעולה מלא. מקצוענות ומוניטין מיתרגמים להצלחה פיננסית רק כאשר הניהול העסקי תומך בהם ומתנהל בכלים המקצועיים הנדרשים.

נצלו את ימות הקיץ להתבוננות עסקית: נשמו עמוק, בדקו נתונים במבט מפוכח ונסו לגלות מי מנצח את מי במרוץ להגשמת החלום שלכם!

עצמאים תמיד לומדים, אני מזמינה אתכם לסדנאות, קורסים והרצאות או ייעוץ  אסטרטגי אישי למי ששואף להמריא בעולם העסקים.

דילוג לתוכן