דברים שחשוב לי
לומר לכם

הבלוג

אז מה היה לנו השנה?

שאלה בעייתית קצת, ותלוי את מי שואלים למרות שבואו, אנחנו יודעים איך נראתה השנה שלנו, ואיך נאמר בעדינות – היא הייתה מאתגרת. במיוחד החצי השני שלה(אתם מאמינים שאנחנו כבר חצי שנה בתוך הקורונה?) אבל אנחנו צעד וחצי משנה חדשה, ונכון שאנחנו יכולים לקוות ולהתפלל שהיא תהיה מוצלחת יותר.אבל אנחנו יכולים גם לעשות משהו בעניין.

טיפים חשובים לפתיחת עסק

המעבר משכיר לבעל עסק עצמאי בתחום יחסי הציבור והדוברות מלווה בלא מעט חששות ולעיתים גם בצדק. מדובר ביכולת מקצועית אישית ומערכת קשרים ענפה שבוודאי יצרתם במהלך השנים. המחשבה כי מעתה מה שיעמוד לזכותכם אלו יכולותיכם המקצועיות והמוניטין שצברתם במהלך השנים. בוודאי שמעתם הבטחות מלקוחות כאלו ואחרים שסיפרו לכם , כי ברגע שתהפכו לעצמאים, הם מיד עוברים לעבוד אתכם. אז זהו שלא בטוח.

היערכות עסקים לתקופת הקיץ והחופש

הקיץ הגיע , אתם תכננתם את החופשה המשפחתית החלומית, הילדים רשומים לקייטנות ועוד רגע חצי מדינה יוצאת לחופשה. האם נערכתם בהתאם עם העסק שלכם?

גיוס אשראי

אחת הבעיות הנפוצות ביותר איתן מתמודדים עסקים היא מחסור במזומנים. בין אם מדובר בעסק קטן, חברה משפחתית, במפעל בינוני או בקונצרן ענק – עסקים תמיד זקוקים לאשראי זמין.

אסטרטגיה,שיווק ומכירות

השירות או המוצר שלכם לא מכניס מספיק לקופת העסק? ייתכן מאוד שיש לכם מוצר מנצח, אבל למרבה הצער בעסקים – איכות לבדה לא מספיקה. בעולם התחרותי והרווי שבו אנחנו פועלים, הכוח המניע את הפעילות והצמיחה העסקית נשען על מערך השיווק והמכירות. אם המערך הזה לא חזק – העסק לא יגיע לפוטנציאל הרווחיות שלו.

ניהול כספים ותזרים מזומנים

נסו לענות בכנות על השאלות הבאות: האם הרווחתם החודש? האם הפסדתם? מהיכן הגיעו השנה רוב הרווחים? מהן ההוצאות הגדולות ביותר של העסק? באילו הוצאות ניתן לחסוך? האם קיימת זליגה בלתי מבוקרת של הכספים בעסק?

מינוף ומקפצה לעסקים

זה קורה בעסקים הכי טובים יש לך עסק מצוין, ויש לו כל מה שצריך כדי להצליח, ובגדול. אבל בכל זאת, הוא נמצא הרחק מהיכן שהיית רוצה לראות אותו. אולי זה ריבוי התפקידים שלקחת על עצמך, אולי עומס העבודה וכיבוי השריפה המתמיד, ואולי הכל מתקתק מצוין אבל קיימת פרצה דרכה נוזלים כספים. מה שלא יהיה, יש צורך להפיג את הערפל, לגלות מה פחות עובד, וליישם את המסקנות כדי שהעסק יזנק למקום בו הוא צריך להיות.

משבר אמון פנימי

מה הופך אנשים מסוימים למצליחים? אין לכך תשובה חד-משמעית וחותכת אחת. מחד, המצליחנים הם בדיוק כמונו: התחילו מ"כלום", עברו תהפוכות, ניסו דרכים שונות, חוו עליות וירידות ו…הצליחו!!! כלומר, גם אני יכול.ה לעשות את זה! מאידך, אנחנו מתיישבים לתכנן לעצמנו מסלול פעולות ותכנית עבודה ו…. חווים נפילה. משהו לא מצליח. לא עובד. תסכול.
דילוג לתוכן