דברים שחשוב לי
לומר לכם

הבלוג

הפקק שהצחיק אותי

זה התחיל בעוד נסיעה ברכב, מתישהו, לאנשהו. ואיך אפשר נסיעה בכבישי ישראל בלי איזה פקק טוב ועמוס? אני לא מאלו שאוהבים להקדיש אנרגיות להתעצבן על פקקים. במקום זה אני נהנית להסתכל סביבי. בדרך כלל אין הרבה חדש – עוד רכבים, עוד נהגים, חלקם משועממים כמוני, חלקם בדרך לסדנה לעצבים. אבל הפעם קרה משהו שברגע הראשון הפליא אותי מאוד ואז גרם לי לצחוק בקול (מזל שהייתי לבד ברכב…) זה התחיל מזה שמצד ימין ראיתי פתאום רנו מסחרית ועל הגג שלה שלט גדול: מונית לחיות….

להציל עסק 1 כדי להציל עשרות עסקים

הסיפור הזה התחיל עם לקוחה שלי, נקרא לה א. בעלת עסק שמספק שירותים ללקוחות של עסקים אחרים (מה שנקרא בעברית קבלני משנה) אותה לקוחה הגיעה אלי כדי שנעשה קצת סדר בעסק שלה שקצת משבש לה את החיים – פרויקטים מהרגע להרגע, שעות לא שעות – משהו שם היה מאוד לא רגוע.

התחיה המחודשת של המעצמה שקרסה

זוכרים את הקייטרינג הביתי שסיפרתי לכם עליו לפני שבועיים? זה שהפך למעצמה בהשקעה לא כל כך מוצדקת של יותר ממיליון שקלים ואז קרס? זה שכשהגעתי והבנתי את המצב היה לי ברור שהגיע הזמן לסגור ולוותר? אז מסתבר שאנחנו מתכננים דברים אבל לאלוקים יש תוכניות אחרות. כי הנה ההמשך של הסיפור- אותי הוא מאוד הפתיע. אני בטוחה שגם אתכם…

קו החלוקה שמימן 3 דירות!

התנהלות כלכלית נכונה היא לא רק לוודא שיש הכנסות מספיקות כדי לכסות את ההוצאות.. היא גם לדעת איך לסדר נכון את ההוצאות כדי שההוצאות הללו לא תגרורנה איתן עוד הוצאות. לא מבינים? קראו את הסיפור הזה.

העסק הביתי שהפך למעצמה שקרסה

אני פוגשת בלי סוף בעלי עסקים שנמצאים במקום מעולה, הם יודעים לנהל את העסק שלהם, המצב הכלכלי טוב ועכשיו הם רוצים לגדול. וכאן האתגר האמיתי- לעשות את זה בשכל, כמו שצריך. כי טיפוס לא מחושב עלול להסתיים בנפילה כואבת.

אז מה היה לנו השנה?

שאלה בעייתית קצת, ותלוי את מי שואלים למרות שבואו, אנחנו יודעים איך נראתה השנה שלנו, ואיך נאמר בעדינות – היא הייתה מאתגרת. במיוחד החצי השני שלה(אתם מאמינים שאנחנו כבר חצי שנה בתוך הקורונה?) אבל אנחנו צעד וחצי משנה חדשה, ונכון שאנחנו יכולים לקוות ולהתפלל שהיא תהיה מוצלחת יותר.אבל אנחנו יכולים גם לעשות משהו בעניין.

טיפים חשובים לפתיחת עסק

המעבר משכיר לבעל עסק עצמאי בתחום יחסי הציבור והדוברות מלווה בלא מעט חששות ולעיתים גם בצדק. מדובר ביכולת מקצועית אישית ומערכת קשרים ענפה שבוודאי יצרתם במהלך השנים. המחשבה כי מעתה מה שיעמוד לזכותכם אלו יכולותיכם המקצועיות והמוניטין שצברתם במהלך השנים. בוודאי שמעתם הבטחות מלקוחות כאלו ואחרים שסיפרו לכם , כי ברגע שתהפכו לעצמאים, הם מיד עוברים לעבוד אתכם. אז זהו שלא בטוח.

היערכות עסקים לתקופת הקיץ והחופש

הקיץ הגיע , אתם תכננתם את החופשה המשפחתית החלומית, הילדים רשומים לקייטנות ועוד רגע חצי מדינה יוצאת לחופשה. האם נערכתם בהתאם עם העסק שלכם?
דילוג לתוכן