דברים שחשוב לי
לומר לכם

הבלוג

טיפים חשובים לפתיחת עסק בתחום הדוברות ויחסי הציבור

המעבר משכיר לבעל עסק עצמאי בתחום יחסי הציבור והדוברות מלווה בלא מעט חששות ולעיתים גם בצדק. מדובר ביכולת מקצועית אישית ומערכת קשרים ענפה שבוודאי יצרתם במהלך השנים. המחשבה כי מעתה מה שיעמוד לזכותכם אלו יכולותיכם המקצועיות והמוניטין שצברתם במהלך השנים. בוודאי שמעתם הבטחות מלקוחות כאלו ואחרים שסיפרו לכם , כי ברגע שתהפכו לעצמאים, הם מיד עוברים לעבוד אתכם. אז זהו שלא בטוח.

היערכות עסקים לתקופת הקיץ והחופש

הקיץ הגיע , אתם תכננתם את החופשה המשפחתית החלומית, הילדים רשומים לקייטנות ועוד רגע חצי מדינה יוצאת לחופשה. האם נערכתם בהתאם עם העסק שלכם?

משבר אמון פנימי

מה הופך אנשים מסוימים למצליחים? אין לכך תשובה חד-משמעית וחותכת אחת. מחד, המצליחנים הם בדיוק כמונו: התחילו מ"כלום", עברו תהפוכות, ניסו דרכים שונות, חוו עליות וירידות ו…הצליחו!!! כלומר, גם אני יכול.ה לעשות את זה! מאידך, אנחנו מתיישבים לתכנן לעצמנו מסלול פעולות ותכנית עבודה ו…. חווים נפילה. משהו לא מצליח. לא עובד. תסכול.

האם הכישלון הוא חלק מהצלחה?

איזה אידיוט אני איך יכולתי לטעות ו להאמין בצורה כזאת , אני ממש כישלון

מי מאיתנו לא עבר חוויה של כישלון. ההרגשה הזו של איך לא הצלחתי, איזה אידיוט אני!

כישלון? ממש לא!

האם הפחד דוחף אותנו ל אתגרים חדשים או משתק אותנו?

הפחד המשתק. זה שגר בתוכנו ומכתיב לנו.

אולי לא… אני אצליח? הוא מוכשר יותר… מה יש לי להציע? מי יקנה ממני? שדון קטן שגר בתוכנו שנים, מצא לעצמו מקלט נוח ונעים, ומגיח בכל פעם שאנחנו רוצים לעשות צעד קדימה, לפרוץ גבולות, להתחבר לעצמנו ולתשוקות שלנו. אז איך לעזאזל מטפלים בפחד.

ביקורת עצמית הורסת או בונה?

אין בוקר שהיא מתעוררת בלי שהיא מתחילה מייד לדבר על כל מה שלא טוב אצלה

החלטתם לפתוח עסק?

החלטתם לפתוח עסק? לפני שיוצאים לדרך, לפני שרצים להשקיע כסף ולהתחייב להלוואות, בידקו האם הרעיון ישים כלכלית, מהם הסיכונים ומהם הסיכויים, ומה נדרש באמת לעשות על מנת להפוך אותו למצליח!

מה אני הכי אוהב לעשות?

מה אני הכי אוהב לעשות?

מה גורם לי שמחה בעסק שלי?

מה מרגש אותי?

דילוג לתוכן